Informace před táborem

Doprava na tábor

Nástup na tábor je v neděli 26.07.2020, od 9:00 do 11:30.
Ukončení pobytu je v sobotu 8.8.2020, vyzvednout děti si můžete od 9:00 do 12:00.

Vlastní doprava autem

Tábor se nachází u obce Strážiště (mapa na Mapy.cz). Už od odbočky na Strážiště za Mladoticemi jsou vidět šipky směrem k táboru.

Doprava táborovým autobusem

Odjezd na tábor: 26.07.2020 v 9:45 z Centrálního autobusového nádraží (CAN) v Plzni (mapa na Mapy.cz), stanoviště 33

Odjezd z tábora: 8.8.2020 v 9:45, příjezd opět na Centrální autobusové nádraží (CAN) v Plzni (mapa na Mapy.cz)

Cesta autobusem (CAN Plzeň – tábor) trvá cca 1 hodinu.

Přepravu zajišťuje:

ČSAD

Platba za tábor

Nově je nutné mít zaplacenou celou cenu ještě před začátkem tábora, konkrétně do 30. června, viz sekce Smluvní podmínky a ceník). 

Co mít s sebou při předání dítěte na tábor

Pro nástup dítěte na tábor je potřeba, aby zákonný zástupce při předání dítěte měl u sebe platný doklad totožnosti (ideálně občanský průkaz).

Dále pak nezapomeňte na povinné Lékařské potvrzení a Čestné prohlášení zákonného zástupce (viz Ke stažení). BEZ TĚCHTO DOKUMENTŮ NENÍ MOŽNÉ DÍTĚ NA TÁBOR PŘIJMOUT! Pokud máte platné lékařské potvrzení z jiného tábora nebo akce, můžete ho využít i na našem táboře. Společně s těmito dokumenty odevzdáte také kartičku zdravotní pojišťovny dítěte (postačí kopie).

Co dát a nedat s sebou dítěti na tábor

Rozhodně nezapomeňte na dokumenty uvedené výše.

Seznam povinných věcí

 • Vlastní spací pytel, povlak na polštář, polštář a prostěradlo nebo deku
 • Léky (doporučujeme krabičky popsat jménem dítěte a opatřit rozpisem dávkování) – léky při příjezdu odevzdáte zdravotníkovi
 • Hygienické potřeby (ručník, mýdlo, šampon, pasta na zuby a kartáček, hřeben, papírové kapesníky), krém na opalování, repelent
 • Láhev na nápoje (Vybírejte takovou, která se snadno vymývá. Ideální je se šroubovacím uzávěrem bez náústku, který se obtížně čistí)
 • Pláštěnka nebo nepromokavá bunda
 • pevná turistická obuv, lehká sportovní obuv, boty do vody, sandály
 • Batoh na výlety
 • Plavky, plovací kruh nebo rukávky pro neplavce
 • Kšiltovka nebo jiná pokrývka hlavy (pro případ velmi slunného počasí)

Seznam doporučených věcí

 • trička s dlouhým i krátkým rukávem
 • spodní prádlo a ponožky na každý den
 • tepláky (raději dvoje), svetr nebo mikina, kraťasy, dlouhé kalhoty (počítat s tím, že může být celé dva týdny chladno/horko/deštivo)
 • Věci na spaní (teplejší pyžamo nebo tepláková souprava, teplé ponožky)
 • 2-3 roličky toaletního papíru
 • kapesné dle uvážení (počítat s celodenním výletem)
 • šátek (lze použít i pro hry)
 • holínky
 • psací potřeby (případně dopisní papír, obálky a poštovní známy)
 • pálku na stolní tenis
 • starší bílé tričko (na batiku či pokreslení)

Seznam nedoporučených nebo zakázaných věcí

Věci, které by dítě s sebou nemělo mít, vychází zejména z táborového řádu a smluvních podmínek. Pečlivě si je prosím prostudujte. Podmínky jsou srovnatelné s účastí na kterékoliv školní akci.

Nedoporučujeme dávat dětem mobilní telefon. V táboře je omezená možnost nabíjení mobilních telefonů, proto dětem případně nabízíme jejich úschovu v našem trezoru a využívat telefony pouze pro kontakt s rodiči. Rodiče se mohou kdykoliv obrátit na čísla uvedená v kontaktech.

Pravděpodobně není potřeba zdůrazňovat, že zejména držení alkoholu, cigaret a jiných návykových látek je důvodem k okamžitému vyloučení dítěte z tábora (více viz smluvní podmínky).

Zvažte také, zda svému dítěti na tábor dáte cenné věci (např. elektroniku) a drahé oblečení. Z podstaty pobytu v přírodě může dojít k jejich poškození či zničení, za což nemůžeme brát odpovědnost.

Návštěvy a kontakt do tábora

Návštěvy na táboře obecně nedoporučujeme (viz např. článek na Novinky.cz). Do tábora lze poslat pohled, dopis či celý balík, proto zvažte využít zejména této možnosti.

Pokud se však rozhodnete pro návštěvu tábora, využijte k tomu, prosím, zejména sobotu 1.8.2020, kdy se počítá s volnějším programem. V jiné dny nelze zaručit, že děti nebudou mít program mimo tábor. Vezměte také, prosím, na vědomí, že v celém areálu tábora je zakázáno kouření a to i návštěvám. Zvažte také, zda na návštěvu vezmete i svého domácího mazlíčka, případně ho prosím mějte během návštěvy na vodítku (náhubek je na Vašem uvážení).

Rodiče se mohou kdykoliv obrátit na čísla uvedená v kontaktech a informovat se na stav svého dítěte. Zároveň se snažíme průběžně sdílet informace z dění na táboře na našich Facebookových stránkách.

Čemu dále věnovat před táborem pozornost

Před odjezdem na tábor věnujte pozornost zejména zdravotnímu stavu Vašeho dítěte. Kromě toho, že v dokumentech uvedených výše potvrzujete, že dítě nastupuje na tábor zdravé, se tak můžete vyhnout případným problémům s předčasným odjezdem dítěte z tábora a podobně.

Zvýšenou pozornost prosím věnujte výskytu vší u Vašeho dítěte. Bez ohledu na dobré hygienické poměry v rodině se dnes jedná o rozšířený problém v dětských kolektivech a i my se proti tomu musíme bránit. V případě, že při nástupu na tábor bude u dítěte zjištěn výskyt vši dětské, nebo živých či mrtvých hnid, může to být důvod nepřijmout dítě na tábor či jej z tábora vyloučit.

Pokud nemůžete dítě bez odkladu z tábora odvézt, provedeme potřebná opatření proti zamezení šíření vší a náklady spojené s těmito opatřeními budete muset uhradit na konci tábora. Děkujeme za pochopení.8

Režim dne

8:00 Budíček
8:00 – 8:30 Rozcvička
8:30 – 9:00 Snídaně
9:30 – 12:00 Dopolední zaměstnání
12:00 – 13:00 Oběd
12:00 – 14:00 Polední klid
14:00 – 16:00 Odpolední zaměstnání
16:00 – 16:30 Svačina
16:30 – 18:30 Odpolední zaměstnání
18:30 – 19:30 Večeře
19:45 Nástup
19:45 – 20:45 Večerní zaměstnání
20:45 – 21:30 Hygiena
21:30 Večerka