Doprava na tábor

  • Nástup na tábor je v neděli 28.07.2019, od 9:00 do 11:30.
  • Ukončení pobytu je v sobotu 10.08.2019, vyzvednout děti si můžete od 10:00 do 12:00.

Vlastní doprava autem

Tábor se nachází u obce Strážiště (mapa na Mapy.cz). Už od odbočky na Strážiště za Mladoticemi jsou vidět šipky směrem k táboru.

! POZOR !

Silnice z Plas do Kralovic je uzavřena.

Pojedete-li tedy od Plzně přes Plasy, je potřeba za klášterem odbočit vlevo na Horní Hradiště (odbočka ale není značená ukazatelem). Trasu z Plzně naleznete zde: https://mapy.cz/s/3vB5n

Z ostatních směrů je cesta bez omezení, přijet do Mladotic můžete přes Manětín nebo Kralovice.

Doprava táborovým autobusem

  • Odjezd na tábor: 28.07.2019 v 9:45 z Centrálního autobusového nádraží (CAN) v Plzni (mapa na Mapy.cz), stanoviště 33
  • Odjezd z tábora: 10.08.2019 v 10:45, příjezd opět na Centrální autobusové nádraží (CAN) v Plzni (mapa na Mapy.cz)

Cesta autobusem (CAN Plzeň – tábor) trvá cca 1 hodinu.

Přepravu zajišťuje:

ČSAD

Platba za tábor

Před táborem stačí mít zaplacenou alespoň zálohu (viz sekce Platby). Plná cena za tábor musí být doplacena nejpozději při nástupu dítěte na tábor. Doplatek můžete zaplatit buď na místě v hotovosti nebo převodem na náš účet (viz sekce Platby). Pokud budete platbu převádět na účet pár dní před nástupem na tábor, vezměte si s sebou potvrzení o platbě (stačí výpis z internetového bankovnictví).

Co mít s sebou při předání dítěte na tábor

Pro nástup dítěte na tábor je potřeba, aby zákonný zástupce při předání dítěte měl u sebe platný doklad totožnosti (ideálně občanský průkaz).

Dále pak nezapomeňte na povinné Lékařské potvrzení a Čestné prohlášení zákonného zástupce (viz Lékařské potvrzení a prohlášení zákonného zástupce). BEZ TĚCHTO DOKUMENTŮ NENÍ MOŽNÉ DÍTĚ NA TÁBOR PŘIJMOUT! Pokud máte platné lékařské potvrzení z jiného tábora nebo akce, můžete ho využít i na našem táboře. Společně s těmito dokumenty odevzdáte také kartičku zdravotní pojišťovny dítěte (postačí kopie).

Co dát a nedat s sebou dítěti na tábor

Seznam doporučených věcí naleznete v sekci Co dát dítěti s sebou na tábor. Rozhodně nezapomeňte na dokumenty uvedené výše.

Věci, které by dítě s sebou nemělo mít, vychází zejména z táborového řádu a smluvních podmínek. Pečlivě si je prosím prostudujte. Podmínky jsou srovnatelné s účastí na kterékoliv školní akci.

Nedoporučujeme dávat dětem mobilní telefon, nicméně to zakázáno není. V táboře je omezená možnost nabíjení mobilních telefonů, proto dětem nabízíme jejich úschovu v našem trezoru a využívat telefony pouze pro kontakt s rodiči. Rodiče se mohou kdykoliv obrátit na čísla uvedená v kontaktech.

Pravděpodobně není potřeba zdůrazňovat, že zejména držení alkoholu, cigaret a jiných návykových látek může být důvodem k vyloučení dítěte z tábora (více viz smluvní podmínky).

Zvažte také, zda svému dítěti na tábor dáte cenné věci (např. elektroniku) a drahé oblečení. Z podstaty pobytu v přírodě může dojít k jejich poškození či zničení, za což nemůžeme brát odpovědnost.

Návštěvy a kontakt do tábora

Návštěvy na táboře obecně nedoporučujeme (viz např. článek na Novinky.cz). Do tábora lze poslat pohled, dopis či celý balík, proto zvažte využít zejména této možnosti.

Pokud se však rozhodnete pro návštěvu tábora, využijte k tomu, prosím, zejména sobotu 3.8.2019, kdy se počítá s volnějším programem. V jiné dny nelze zaručit, že děti nebudou mít program mimo tábor. Vezměte také, prosím, na vědomí, že v celém areálu tábora je zakázáno kouření a to i návštěvám. Zvažte také, zda na návštěvu vezmete i svého domácího mazlíčka, případně ho prosím mějte během návštěvy na vodítku (náhubek je na Vašem uvážení).

Rodiče se mohou kdykoliv obrátit na čísla uvedená v kontaktech a informovat se na stav svého dítěte. Zároveň se snažíme průběžně sdílet informace z dění na táboře na našich Facebookových stránkách.

Čemu dále věnovat před táborem pozornost

Před odjezdem na tábor věnujte pozornost zejména zdravotnímu stavu Vašeho dítěte. Kromě toho, že v dokumentech uvedených výše potvrzujete, že dítě nastupuje na tábor zdravé, se tak můžete vyhnout případným problémům s předčasným odjezdem dítěte z tábora a podobně.

Zvýšenou pozornost prosím věnujte výskytu vší u Vašeho dítěte. Bez ohledu na dobré hygienické poměry v rodině se dnes jedná o rozšířený problém v dětských kolektivech a i my se proti tomu musíme bránit. V případě, že při nástupu na tábor bude u dítěte zjištěn výskyt vši dětské, nebo živých či mrtvých hnid, může to být důvod nepřijmout dítě na tábor či jej z tábora vyloučit.

Pokud nemůžete dítě bez odkladu z tábora odvézt, provedeme potřebná opatření proti zamezení šíření vší a náklady spojené s těmito opatřeními budete muset uhradit na konci tábora. Děkujeme za pochopení.