Ubytování a strava

Ubytování dětí je zajišťováno v dřevěných chatkách po čtyřech a po šesti dětech.
Děti jsou ubytovávány odděleně podle pohlaví s přihlédnutím k jejich věku.

Pokud je to možné, snažíme se vyhovět požadavkům na společné ubytování, ne vždy je to ale možné vzhledem k věkové skladbě dětí.

Chatky jsou nově zrekonstruované a vybílené. Na chatkách je zavedeno elektrické osvětlení.

Děti rozdělené do oddílů pro nejmenší, tedy zhruba do osmi let, jsou ubytovány v pokojích na zděné budově.
Zde se také nachází kuchyně, jídelna, společenská místnost a sociálního zařízení. Další sprchy a toalety se nachází v samostatné budově v blízkosti chatek.

Vedoucí jsou vždy ubytováni v blízkosti dětí a věnují se jim po celý den. Přes noc je k dispozici noční služba.
V táboře je rovněž k dispozici zdravotník či lékař.

Stravování dětí je zajištěno pětkrát denně formou snídaně, přesnídávky, oběda (polévka a teplé hlavní jídlo), odpolední svačiny a večeře. Většinou bývá k dispozici také druhá večeře. Pití je dětem k dispozici po celý den.

Pro sportovní vyžití dětí je v areálu tábora hřiště na kopanou a volejbal, dále si pak děti mohou zahrát stolní tenis či frisbee, osvojit si základy jízdy na kánoi nebo se jen tak vykoupat v řece Střele, která je jednou z nejčistších řek v ČR. Tábor prošel v roce 2006 – 2007 rekonstrukcí a každým rokem se snažíme obnovovat část zařízení a vybavení tábora, abychom zajistili co nejkvalitnější zázemí pro letní rekreaci Vašich dětí.

Lokalita a okolí tábora

Mapa do tábora

Dětský letní tábor Střela pod Strážištěm se nachází v překrásném údolí řeky Střely. Řada přírodních i historických památek v okolí (Skalní město, bludné balvany, zámek Manětín, klášter Plasy…) přímo vybízí k pěší turistice, prostředí Přírodního parku Horní Střela pak dává dětem možnost seznámit se s přírodou a to prostřednictvím různých her a táborových aktivit. Děti se také mohou vykoupat v řece Střele, která je stále jednou z nejčistčích řek v ČR.

Okolní příroda

Střela je řeka v západních Čechách známá především svým hlubokým a romantickým kaňonovitým údolím. V minulosti byla též nazývaná Lososnice, Schnella, Sagita či Šipka. Pramení ve Slavkovském lese nedaleko Toužimi, protéká Žluticemi, Rabštejnem nad Střelou, Plasy a vlévá se zleva do Berounky. Horní Střela je přírodní park rozkládající se převážně v severní části okresu Plzeň-sever a na jihovýchodním okraji okresu Karlovy Vary. Chrání meandrovitě budované hluboké údolí řeky Střely s typickými lesními porosty na skalnatých svazích.

Horní Střela byla vyhlášena jako oblast klidu vyhláškou ONV Plzeň-sever v roce 1978 na ploše 6 813 ha, v roce 1997 byla vyhlášeno přiléhající území o výměře 3 179 ha v okrese Karlovy Vary. V současnosti zaujímá přírodní park plochu 9 992 ha a jeho hranici vymezují vsi a sídla Štichovice, Česká Doubravice, Vuršův Mlýn, Brdo, Vysočany, Kotaneč, Vranov, Jablonná, Poříčí, Číhání, Žihle, Hluboká, Kalec, Velká Černá Hať, Strážiště, Mladotice a Křečov.

cs.wikipedia.org

http://tabor-strela.rajce.idnes.cz/Fotky_Tabora_Strela/