Informace před táborem

Doprava a nástup na tábor

Nástup na tábor je v neděli 01.08.2021, od 9:00 do 11:30.
Ukončení pobytu je v sobotu 14.08.2021, vyzvednout děti si můžete od 9:00 do 12:00.

Vlastní doprava autem

Tábor se nachází u obce Strážiště (mapa na Mapy.cz). Už od odbočky na Strážiště za Mladoticemi jsou vidět šipky směrem k táboru.

Platba za tábor

Nově je nutné mít zaplacenou celou cenu ještě před začátkem tábora, konkrétně do 30. června, viz sekce Smluvní podmínky a ceník). 

Co mít s sebou při předání dítěte na tábor

Pro nástup dítěte na tábor je potřeba, aby zákonný zástupce při předání dítěte měl u sebe platný doklad totožnosti (ideálně občanský průkaz).

Dále pak nezapomeňte na povinné Lékařské potvrzení a Čestné prohlášení zákonného zástupce (viz Ke stažení). BEZ TĚCHTO DOKUMENTŮ NENÍ MOŽNÉ DÍTĚ NA TÁBOR PŘIJMOUT! Pokud máte platné lékařské potvrzení z jiného tábora nebo akce, můžete ho využít i na našem táboře. Společně s těmito dokumenty odevzdáte také kartičku zdravotní pojišťovny dítěte (postačí kopie).

Plně si uvědomujeme problematičnost testování u dětí, nicméně naším cílem je zejména bezpečně zajistit, že děti budou moci strávit pohodových 14 dní na našem táboře. Zároveň se budeme maximálně snažit snížit riziko předčasného ukončení tábora ze strany Krajské hygienické stanice v souvislosti s případným pozitivním případem COVID-19.

Při nástupu na tábor tak mějte připravené potvrzení o negativním PCR testu na COVID-19 provedeném na akreditovaném odběrném místě. Toto potvrzení lze nahradit také platným potvrzením o prodělaném onemocnění COVID-19. Abychom se vyhnuli nutnosti testovat děti také v průběhu tábora, budeme vyžadovat pouze PCR test. Dle platného mimořádného opatření MZČR totiž antigenní test platí pouze 7 dní a poté je potřeba provést jej znovu. PCR testy ale platí po celou dobu konání tábora.

Platnost PCR testů je standardně 7 dní, nicméně chtěli bychom vás požádat, abyste zajistili test max. 2 dny před nástupem na tábor. Doporučujeme si včas zarezervovat termín testu např. na pátek nebo sobotu před odjezdem na tábor, neboť se dá očekávat velké vytížení odběrných míst.

Z dosavadní praxe na školách bohužel víme, že jakýkoliv pozitivní případ COVID-19 stále automaticky znamená karanténu pro všechny, kteří byli v kontaktu s nakaženým. V případě tábora by se pak jednalo o automatické ukončení celého tábora. Testem provedeným v co nejmenším odstupu od začátku tábora se tak budeme snažit minimalizovat riziko, že by KHS ukončila tábor hned po pár dnech.

Co dát a nedat s sebou dítěti na tábor

Rozhodně nezapomeňte na dokumenty uvedené výše.

Seznam povinných věcí

 • Vlastní spací pytel, povlak na polštář, polštář a prostěradlo nebo deku
 • Léky (doporučujeme krabičky popsat jménem dítěte a opatřit rozpisem dávkování) – léky při příjezdu odevzdáte zdravotníkovi
 • Hygienické potřeby (ručník, mýdlo, šampon, pasta na zuby a kartáček, hřeben, papírové kapesníky), krém na opalování, repelent
 • Láhev na nápoje (Vybírejte takovou, která se snadno vymývá. Ideální je se šroubovacím uzávěrem bez náústku, který se obtížně čistí)
 • Pláštěnka nebo nepromokavá bunda
 • pevná turistická obuv, lehká sportovní obuv, boty do vody, sandály
 • Batoh na výlety
 • Plavky, plovací kruh nebo rukávky pro neplavce
 • Kšiltovka nebo jiná pokrývka hlavy (pro případ velmi slunného počasí)

Seznam doporučených věcí

 • trička s dlouhým i krátkým rukávem
 • spodní prádlo a ponožky na každý den
 • tepláky (raději dvoje), svetr nebo mikina, kraťasy, dlouhé kalhoty (počítat s tím, že může být celé dva týdny chladno/horko/deštivo)
 • Věci na spaní (teplejší pyžamo nebo tepláková souprava, teplé ponožky)
 • 2-3 roličky toaletního papíru
 • kapesné dle uvážení (počítat s celodenním výletem)
 • šátek (lze použít i pro hry)
 • holínky
 • psací potřeby (případně dopisní papír, obálky a poštovní známy)
 • pálku na stolní tenis
 • starší bílé tričko (na batiku či pokreslení)

Seznam nedoporučených nebo zakázaných věcí

Věci, které by dítě s sebou nemělo mít, vychází zejména z táborového řádu a smluvních podmínek. Pečlivě si je prosím prostudujte. Podmínky jsou srovnatelné s účastí na kterékoliv školní akci.

Nedoporučujeme dávat dětem mobilní telefon. V táboře je omezená možnost nabíjení mobilních telefonů, proto dětem případně nabízíme jejich úschovu v našem trezoru a využívat telefony pouze pro kontakt s rodiči. Rodiče se mohou kdykoliv obrátit na čísla uvedená v kontaktech.

Pravděpodobně není potřeba zdůrazňovat, že zejména držení alkoholu, cigaret a jiných návykových látek je důvodem k okamžitému vyloučení dítěte z tábora (více viz smluvní podmínky).

Zvažte také, zda svému dítěti na tábor dáte cenné věci (např. elektroniku) a drahé oblečení. Z podstaty pobytu v přírodě může dojít k jejich poškození či zničení, za což nemůžeme brát odpovědnost.

Návštěvy a kontakt do tábora

Návštěvy na táboře obecně nedoporučujeme (viz např. článek na Novinky.cz). Do tábora lze poslat pohled, dopis či celý balík, proto doporučujeme využít zejména této možnosti. Rodiče se mohou kdykoliv obrátit na čísla uvedená v kontaktech a informovat se na stav svého dítěte. Zároveň se snažíme průběžně sdílet informace z dění na táboře na našich Facebookových stránkách.

Pokud bude nutné, aby rodiče své dítě na táboře navštívili, počítejte prosím se stejným režimovým opatřením jako při nástupu dítěte na tábor, tedy zejména negativní test ne starší než 2 dny a provedený na akreditovaném odběrném místě. Svoji návštěvu předem nahlaste vedení tábora, které vám také potvrdí, zda je návštěva možná. Dle situace může být vyžadováno také použití respirátoru apod.

Čemu dále věnovat před táborem pozornost

Před odjezdem na tábor věnujte pozornost zejména zdravotnímu stavu Vašeho dítěte. Kromě toho, že v dokumentech uvedených výše potvrzujete, že dítě nastupuje na tábor zdravé, se tak můžete vyhnout případným problémům s předčasným odjezdem dítěte z tábora a podobně.

Zvýšenou pozornost prosím věnujte také výskytu vší u Vašeho dítěte. Bez ohledu na dobré hygienické poměry v rodině se dnes jedná o rozšířený problém v dětských kolektivech a i my se proti tomu musíme bránit. V případě, že při nástupu na tábor bude u dítěte zjištěn výskyt vši dětské, nebo živých či mrtvých hnid, může to být důvod nepřijmout dítě na tábor či jej z tábora vyloučit.

Pokud nemůžete dítě bez odkladu z tábora odvézt, provedeme potřebná opatření proti zamezení šíření vší a náklady spojené s těmito opatřeními budete muset uhradit na konci tábora. Děkujeme za pochopení.

Režim dne

8:00 Budíček
8:00 – 8:30 Rozcvička
8:30 – 9:00 Snídaně
9:30 – 12:00 Dopolední zaměstnání
12:00 – 13:00 Oběd
12:00 – 14:00 Polední klid
14:00 – 16:00 Odpolední zaměstnání
16:00 – 16:30 Svačina
16:30 – 18:30 Odpolední zaměstnání
18:30 – 19:30 Večeře
19:45 Nástup
19:45 – 20:45 Večerní zaměstnání
20:45 – 21:30 Hygiena
21:30 Večerka